ריור מוגבר אצל כלבים

אחת התופעות הפיסיולוגיות המוכרות בקרב כלבים הינה ריור מוגבר. ריור עשוי להיות תופעה בפני עצמה או לצד תסמינים נוספים, כלב עשוי לרייר בסיטואציות מסוימות כמו בנסיעות ומקרים אחרים שבעלי כלבים מתמודדים איתם. 

האם ריור זו בעיה בריאותית?

לפני הכול עלינו להבין כי ריור אינו מהווה סימן לבעיה רפואית. יש גזעי כלבים שמבנה השפתיים שלהם מוביל לפליטת הרוק החוצה מהפה, במקום לבליעה כמו שאנו מצפים שיהיה. כן אם אתם מגדלים כלב שנחשב לכלב מרייר, אתם מכירים את התופעה ואתם מודעים לכך כבר בשלבי ההיכרות הראשונים על הכלב. במקרה כזה הריור של הכלב הוא חלק מהחיים ואתם וגם הוא צריכים ללמוד לחיות עם זה בשלום. אך אם אתם מגדלים כלב שמבנה השפה התחתונה שלו אינו מזמין ריור, אך אתם מגלים בשלב מסוים כי הוא מרייר בכמות מוגזמת, הדבר עלול לנבוע ממספר גורמים.

גורמים פיסיים שעלולים להוביל לריור מוגבר אצל כלבים

  • פעילות כולינרגית מוגברת.
  • בעיות חניכיים או שיניים.
  • מסה בוושט.

ריור מוגבר כביטוי לרגשות

כלבים נוטים לסבול לעיתים מחרדה. כאשר כלב נמצא במצב של חרדה הוא כמובן לא יכול לשתף אותנו במילים, הוא כן מבטא את החרדה בשפת הגוף. גם ריור הוא סימן לכך שהכלב נמצא בחרדה. היות שכך חשוב שכל בעל כלב יכיר את הכלב שלו ואת הסימנים האישיים שלו. כדי לזהות בצורה ברורה מה עומד מאחורי הריור המוגבר, ומה תוכלו אתם לעשות כדי לעזור לו במצב הנתון. 

כיצד נפענח את הריור?

כדי לפענח את הריור עלינו ללמוד את ההתנהגות של הכלב ולהגדיר לעצמנו מתי הכלב מרייר? מתי התופעה מוגברת ובולטת לנו במיוחד? יתכן שתגלו שכאשר אתם נפגשים עם אנשים זרים הוא מגביר את הריור, יתכן שתגלו שכאשר אתם מגיעים למקומות לא מוכרים זה קורה. הבדיקה הזו שלכם תאפשר לכם להסיק האם הריור של הכלב זו תופעה פיסית או שמא מדובר על סימפטום להתמודדות במצבי חרדה.

אבחון מקצועי לריור של הכלב

כדי להיות רגועים ביחס לתופעת הריור של הכלב שלכם, חשוב מאוד שתפנו לבירור מקצועי אצל הוטרינר. הוא יתשאל אתכם ויסיק מהתשובות שלכם מסקנות לגבי הריור של הכלב שלכם. כדי שתדעו מה הוא צריך ומה עליכם לעשות כדי לסייע לו במצבים שונים בחיים שלו. תוכלו לדעת אילו פעילויות רצויות לו, ועל מה מומלץ לוותר. אילו מפגשים עושים לו טוב, ואילו מהם מגבירים אצלו חרדה.

כדאי גם לשנות את סוג המזון שצורך הכלב – מזון איכותי יגרום להרבה פחות דלקתיות בגוף וכך אפשר להפחית את ההקאות. – למבחר מזונות איכותיים במחירים שונים