מה אוגרים אוכלים? אוכל מומלץ לאוגרים

החלטתם לגבל אוגרים? אכן בחירה מוצלחת לגידול חיה אקזוטית ושקטה אצלכם במרפסת או בחצר. אם כי יחד עם קבלת ההחלטה הזו והכנסת האוגרים לבית אתם צריכים להתארגן עם כל מה שכרוך בגידול אוגרים. בין היתר עליכם לחשוב על כלוב הולם, על אתגרים מתאימים לאוגרים, על סביבה מתאימה ובטוחה עבורם וכמובן – על אוכל לאוגרים.

ממה ניזונים אוגרים?

אוגרים שחיים בתנאים ביתיים ניזונים מתערובת מזון ייעודית. מדובר על תערובת שמכילה בתוכה רכיבים שונים ובהתאמה מדויקת לצרכים הפיסיולוגיים של האוגר. חשוב כמובן לבחור תערובת ייעודית לאוגרים שחברה איכותית עומדת מאחוריה. זאת כדי להיות בטוחים שתערובת המזון אכן מכילה את הרכיבים הנחוצים והיא מספקת לכלב את המענה התזונתי המתאים וההולם. החברות המומלצות בן ביפאר, ורסלה לגה ועוד. תערובות מזון אלו עברו תהליך אנליזה כך שהאוכל יתאים לצרכיו של האוגר ויספקו מענה מושלם לבריאות שלו. 

התערובת הזו חוסכת לכם התעסקות בהכנת מזון לאוגר, ומספקת לכם את הביטחון שהאוגר מקבל את מלוא הצרכים הפיסיולוגיים שלו, כל זאת ללא טרחה מיוחדת מצדכם. התערובת הזו מוגשת לאוגר באופן קבוע והוא מקבל את המענה התזונתי המלא לו הוא זקוק לבריאות טובה.

האוכל של האוגר ותוחלת החיים שלו

חשוב לדעת שאוכל טוב הוא תנאי בסיסי לקיומו של האוגר, ובעצם של כל יצור חי. אין לזלזל בתזונה ולמצוא תחליפים זמינים וזולים יותר. כיוון שככל שהתזונה של הכלב איכותית וטובה יותר, כך יש לאוגר תוחלת חיים ארוכה יותר. תוחלת החיים של אוגר ממוצע היא בין 18 ל 36 חודשים. ככל שהאוכל שלו טוב ואיכותי יותר, כך יש לו סיכויים לחיות זמן ארוך יותר. חשוב לזכור כי התערובת צריכה להיות בתוקף, בדקו זאת על התאריך המוטבע על גבי האריזה. כמו כן יש לוודא שהשק אותו אתם רוכשים אטום היטב בעת הרכישה. 

תוספות וירקות לאוגרים

מלבד לתערובת שתאם רוכשים לאוגר, תוכלו לגוון את התפריט שלו עם מאכלים נוספים. בין היתר ניתן להגיש לו מלפפון, גזר, תפוח, זרעים, קטניות, חציר וגרעינים. יש לזכור כי אוגרים נחשבים לבררניים באוכל, מה שיגרום להם להשתעשע באוכל ולהתעסק אתו, ופחות לאכול. לכן חשוב לפנות את האוכל אם הנכם רואים שעבר זמן מה והאוגר אינו אוכל מהם כלל או אינו אוכל מהם יותר. כמו כן יש למנוע מצב של האבסה, עקבו אחרי הכמויות והגישו כמויות סבירות של מזון.