כמה שעות כלב ישן ביום?

יצורי אנוש זקוקים לסך מסוים של שעות שינה כדי להטעין את עצמם בכוחות ובאנרגיות חדשות. גם כלבים כמובן צריכים שינה טובה ומספקת כדי לתת לגופם את האנרגיות הנחוצות לפעילות גוף תקינה ובריאות טובה. כמי שמגדל כלב אתם צריכים בוודאי לדעת מהם שעות השינה המומלצות כלב שלכם. הידע הזה נחוץ לכם כדי לארגן לכם סדר יום מוצלח יחד עם הכלב שאתם מגדלים.

הקניית הרגלים נאותים לכלב

כלב היא חיית מחמד פופולארית ואהובה, אך יחד עם זאת הגידול שלה דורש לא מעט ומאתגר את הבעלים. סדר היום ושעות השינה הם נושאים מהותיים בכל העניין הזה, שכן כלב שנכנס לישון בזמן וישן היטב הוא כלב נוח יותר בשעות השינה, וגם רגוע ושבע רצון בשעות הערות שלו. לא כך קורה כאשר כלב לא נרדם, מתנגד ללכת לישון או ששנתו אינה איכותית. נציין כי מדובר על בעיות רווחות ומוכרות בקרב מגדלי כלבים. אלו מחפשים את הפתרון ואת המענה כדי לשפר את שעות השינה של הכלב.

כמה שעות צריך הכלב שלכם לישון?

כמובן שכאן עלינו להבדיל בין כלבים בשלבים שונים של החיים שלהם. כלב בוגר צריך לישון כשתיים עשרה עד רבע עשרה שעות ביממה. זה סך השעות המומלץ באופן כללי, אך לא כל הכלבים אכן עומדים בזה. אם אתם מתמודדים עם כלב שמתעורר מוקדם מאוד בבוקר, או כלב שלא מצליח להירדם בשעות הערב, עליכם לחפש את הדרך להרגיל את הכלב לשעות השינה הטובות ביותר עבורו.

תועלת של שינה טובה לכלב

כלב שגופו אינו מקבל את מספר השעות הנחוץ לו צובר נזקים בריאותיים. הוא לא חי באיכות חיים נאותה ולא מתפתח כיאות. מעבר לכך, כאשר סדר יומו של הכלב אינו מסודר והוא לא ישן כמו שצריך, הדבר פוגע בסדר היום שלכם ובחיים האישיים והמשפחתיים שלכם. כאשר תצליחו להרגיל את הכלב לשעות שינה מסודרת וקבועות תזכו בסדר יום רגוע ומתוכנן.

ומה לגבי גורי כלבים?

ממש כמו שחשבתם, גורי כלבים יהיו צריכים שינה מרובה מכלבים בוגרים. זאת מלבד להשגחה צמודה יותר ויחס מפנק. באופן כללי כדאי מאוד שתקבלו הכוונה והדרכה לגבי גידול גור כלבים. בשלב הזה בו עדיין אינכם מכירים אותו והוא לא מכיר אתכם ואת תנאי הבית שלכם, זה הזמן לסגל את הכלב ולאלף אותו בדבר סדר יום הולם, התנהגות תקינה וציות להוראות.