טיפול טבעי נגד פרעושים אצל כלבים

איום הפרעושים מרחף מעל כל כלב, ומאיים על כל מי שמגדל כלב בביתו. כל אדם שמגדל בביתו כלב צריך להיות מודע לעניין ולבצע את הפעולות הנחוצות כדי למגר את מכת הפרעושים. אלו מביאים נזק לכלב עצמו וגם לכל המשפחה ולבית עצמו. קיימים כיום סוגים שונים של מוצרים שנועדו לספק טיפול לפרעושים והדברה יסודית שלהם. אך יחד עם זאת לא תמיד חייבים לרוץ לחומרים הכימיים, יש גם פתרונות טבעיים לטיפול נגד פרעושים בכלבים.

המוצרים הטבעיים לטיפול נגד פרעושים

נצא מנקודת הנחה שפרעושים מחפשים לעצמם אזור מחיה נוח. את זה הם בודקים באמצעים שלהם, בין היתר הם בוחרים מקום בטמפרטורה נוחה, ריח מתאים ועוד. טיפול טבעי נגד פרעושים יכלול אמצעים כאלו שיגרמו לפרעושים לחוש כי גופו של הכלב שלכם אינו מתאים עבורם, לא יהיה להם נוח ונעים להתארח על גופו. יש מספר מוצרים כאלו שיכולים לסייע בהרחקת פרעושים מגופו של הכלב.

  • תרסיס נגד פרעושים – תרסיס שמכיל רכיבים טבעיים ושמנים אתריים. מרססים מהתרסיס על גופו של הכלב, ובדרך זו מרחיקים את הפרעושים.
  • קולר נגד פרעושים – קולר טבעי נגד פרעושים הינו מוצר שיכול להרחיק פרעושים בהצלחה. הקולר ממוקם באזור הצוואר והראש והוא מכיל מיצוי של שמנים אתריים. אלו גורמים לפרעושים להתרחק מהכלב. אמנם אם הכלב כבר סובל מפרעושים הקולר לא תמיד יביא תועלת, ויהיה צורך לשלב טיפול יסודי יותר.
  • מלכודת פרעושים – ניתן להיעזר גם במלכודת מיוחדת לפרעושים. מדובר על מוצר שמחקה את ניצוץ העיניים של חיות המחמד, ומשכנעת את הפרעושים שזו חיית מחמד שניתן ליהנות עליה מתנאי מחיה הולמים. הפרעושים יקפצו ויידבקו על גבי המשטח הדביק ואינם יכולים לנתק את עצמם ממנו. כך הסביבה שלכם תהיה נקיה מפרעושים. נמצא כפתרון יעיל למניעת נוכחות פרעושים בחללים. ניתן להשתמש במלכודת זו בחדרי ילדים ובכל מקום בו לא מעוניינים לבצע ריסוס או הדברה במוצרים כימיים, אך כן מעוניינים להדביר את הפרעושים ולמנוע את הנזקים שהם גוררים יחד אתם.

הכלב סובל מפרעושים? לא בכל מצב ניתן להימנע משימוש בחומרי הדברה. מוצרים טבעיים יכולים לסייע במקרים רבים או למנוע הופעת פרעושים. בכל מצב בו הכלב סובל מפרעושים חשוב לפנות לבירור ולקבל המלצה של מומחה. זאת כדי לדעת שאתם פועלים נכון ומטפלים בפרעושים באופן יסודי. כדי להרחיק אותם טוטאלית ולמנוע מהם להופיע חזרה.