האם מותר לתת אפרסק לכלב?

אתם מתיישבים לאכול, והכלב שלכם מגיע גם הוא, גם אם לא ממש הזמנתם אותו, הריח והאווירה עשו את העבודה והזמינו אותו להשתתף בחגיגה. ביננו, גם אתם מתגרים יותר מפירות חיים ומאוכל טרי על פני פורמולה איכותית ככל שתהיה… לא פלא שהוא מתפקד ומגיע להתכבד מהאוכל שאתם אוכלים. כאן אתם צריכים לעצור לרגע ולשאול את עצמכם – האם האוכל שאתם אוכלים מתאים גם לכלב? האם נכון לכבד אותו באוכל שהוא מבקש? האם האוכל הזה עלול להזיק לכלב שלכם?

לא כל מה שטוב לכם, טוב גם לכלב שלכם

חשוב לשים לב שלא כל מאכל שטוב ונכון לכם, מתאים ומועיל גם לכלב שלכם. הדברים אמורים לגבי מאכלים כאלו שמכילים רכיבים שאינם מתאימים למערכת העיכול של הכלב שלכם, ואילו מערכת העיכול האנושית מסתדרת אתם נהדר. זה אומר שגם אם מדובר על פרי או על ירק, כלומר מאכל שהוא נפלא וטוב לכם, עליכם לברר ולבדוק האם האוכל הזה מתאים ונכון גם לכלב שלכם. 

צורת האכילה של הכלב

אחת הבעיות בהגשת מזון לכלב היא העובדה שככלות הכול הוא אוכל פשוט כמו כלב… הוא לא בורר כמו בן אדם חכם את האוכל הראוי ולא משאיר את הקליפה או את האזורים שפחות טובים לבריאות. זה אומר שאתם צריכים לברור עבורו את החלקים הללו ולא להגיש לו את אלו שמזיקים. זה רלוונטי לגבי קליפת אבטיח וכן לגבי פירות נוספים, כמו אפרסק לדוגמה.

פירות קיץ והכלב שלכם

פירות הקיץ הם חגיגה אמיתית. שלל צבעים וטעמים מרעננים אצלכם בבית, וגם הכלב מתייצב לקבל את מנתו. האם ניתן לכבד את הכלב באפרסק? האם אפשר לתת לו לטעום שזיף? התשובה היא שהפירות הללו באופן כללי יכולים להתאים לכלב. אך בכל זאת יש חלקים בפרי שנחשבים לבעייתיים עבור הכלב. זו הליבה של הפרי והגרעין שמכילים בתוכם חומר בשם ציאניד שהוא רעיל. אך הכלב לא מספיק חכם כדי לקבל הנחיות ולהימנע מאכילת החלקים הללו. וזה אומר שאם תרצו להגיש לכלב אפרסק או פירות קיץ אחרים כמו שזיפים עליכם להוציא את ליבת הפרי ולוודא שאתם מגישים לכלב רק את חלק הפרי שמותר לו לאכול. חלקים שאינם ראויים למאכל הכלב לעולם אל תגישו לו. מהסיבה הפשוטה שהוא אוכל בלי אבחנה את האוכל שאתם מגישים לו. אז היו זהירים עם הכלב שלכם והגישו לו אפרסקים בזהירות.