האם כלב יכול לאכול ביצה קשה?

חלבון הוא אחד מאבות המזון הנחוצים ביותר לכל אחד מאתנו, גם כלבים צריכים לקבל כמות נאותה של חלבון איכותי כדי להתפתח כראוי, ליהנות מבריאות טובה ומחיים טובים. ביצה היא מאכל זמין, מזין ושימושי מאוד בקרב בני אדם. היא ממלאה את תפקיד החלבון בארוחה ומזינה מאוד. כאן נשאלת השאלה האם גם לכלב ניתן לתת לאכול ביצה? והאם הגרסה המבושלת של הביצה, זו שמכונה ביצה קשה בפינו, מתאימה גם לכלב.

ביצה לכלב – מומלץ בהחלט

אז התשובה לשאלה הראשונה היא שביצה היא מאכל מעולה שמתאים גם לכלבים. גם הכלב שלכם יכול לקבל את מנת החלבון שלו מביצה. זאת כמובן בנוסף למאכל הכלבים שאתם מתאימים עבורו בחנות החיות. השאלה הבאה היא כיצד להגיש לכלב את הביצה, ואיך להכין אותה כדי שהיא תתאים למאכל הכלב ולמערכת העיכול שלו.

התשובה היא שביצה קשה היא מאכל מעולה וטוב לכלב. זאת בגלל שכאשר הביצה מבושלת במים היא אינה מכילה בתוכה רכיבים מיותרים כמו שמן, ולא עוברת תהליכים מזיקים כמו טיגון. כך שביצה מבושלת היא אכן מאכל מעולה שמתאים לכלב. חשוב לציין כי לא נכון ולא טוב להגיש לכלב לאכול ביצה חיה. 

לתת לכלב שלכם תזונה טובה ומפנקת

חשוב לזכור תמיד כי הכלב שלכם צריך ליהנות מתזונה איכותית ומלאה שמעניקה לו את מלוא הרכיבים התזונתיים שהוא זקוק להם לשם התפתחות תקינה ובריאות טובה. את הצורך הזה מספק מאכל הכלבים שאתם מגישים לו באופן קבוע. כל מאכל נוסף עשוי להיות נהדר אם הוא מתאים לכלב, אם הכלב אוהב אותו ואם הוא משתלב עם המאכל הקבוע שלו. ככלות הכול מאכל ספציפי, גם אם הוא בריא ומתאים לכלב, וגם אם הכלב אוהב אותו לא עונה על הצורך הכללי של הכלב ולא מספק לו מענה כללי מבחינת ההרכב התזונתי. לכן עליכם להקפיד על אוכל כלבים איכותי ומזין שמתאים לכלב שלכם מבחינת הגזע, הגיל ונתונים בריאותיים אחרים. מאכלים ביתיים יכולים להיות תוספת טובה, פינוק אהוב או אפילו חוויה משפתית שלכם עם הכלב שלכם. אך לגמרי לא במקום ארוחה ומזון כלבים איכותי, מזין ועשיר.

לבדוק ולברר לגבי כל מאכל

אם אתם מחפשים לגוון את התפריט של הכלב, לפנק אותו עם מאכלים נוספים ולשתף אותו בארוחה, חשוב לבצע בירור לגבי כל מאכל בפני עצמו. כי יש מאכלים שטובים לבני אדם אך הם אינם מתאימים לכלבים.