האם כלבים יכולים לאכול במבה?

אתם רוצים לפעמים לפנק את הכלב עם חטיף טוב, אתם מנשנשים משהו או שזה הילד שלכם, וגם הכלב רוצה לטעום. השאלה היא האם נכון לתת לו לאכול? האם המאכל שנחשב לסביר או טוב לילד או לכם, מתאים גם לכלב שלכם? כאן חשוב לעצור לרגע ולחדד את ההבנה שמערכת העיכול של הכלב לא פועלת כמו מערכת עיכול אנושית. המשמעות של הנתון הזה היא שגם אם המאכל טוב ומתאים לבני אדם לא בטוח שגם לכלב טוב לאכול את האוכל הזה.

אוכל מעובד לכלבים

כולנו יודעים שאוכל מעובד מכיל בתוכו רכיבים שונים, לא את כולם היינו רוצים להכניס לפה בכמות שהם נוכחים בחטיף. אבל גם אם אכלנו לא ניזוקנו בצורה ישירה ומידת מהמאכל. לא כך אצל הכלב. בתזונה שלנו עלינו להיות זהירים מאוד ולא להגיש לו מאכלים מעובדים. ההסבר מאחורי הקביעה הזו היא שבאוכל מעובד ובחטיפים יש לרוב כמות משמעותית של מלח. מדובר על רמות גבוהות שמקפיצות את צריכת המלח של הכלב. התוצאה היא צמא מוגבר ולכן שתן לעיתים תכופות. כך נוצר מצב בו הכלב מפתח תופעות בריאות של שלשול, דיכאון, הקאות, עליית טמפרטורת הגוף ולעיתים גם מוות. זו הסיבה בגינה אין לתת לכלב חטיפים שבהם רמות גבוהות של מלח. אז גם אם מתחשק לכלב שלכם במבה או בייגלה, גם אם הוא מתגרה מצ'יפס או פופקורן – שמרו על הבריאות שלו ואל תגישו לו מהמאכלים הללו.

חמאת בוטנים כן, במבה לא

אמנם במבה נחשב בעיני רבים לחטיף סביר מבחינת ההרכב הבריאותי שלו. כי הוא מבוסס על בוטנים. ואכן, חמאת בוטנים טבעית היא מאכל מומלץ ואהוב על כלבים. אך בגלל שבתוך הבמבה המוכנה יש רכיבים נוספים שמזיקים לכלב, במיוחד מלח, המאכל אינו מתאים לכלב וההמלצה היא לא להגיש לכלב במבה.

חטיפים מיוחדים לכלבים

כמובן שאם הנכם מעוניינים לפנק את הכלב עם חטיף מוצלח, אם אתם רוצים להגיש לו מאכל אהוב, תוכלו למצוא לו מאכל מומלץ שמתאים לו ולמערכת העיכול שלו. בחנות חיות ניתן להתרשם ממגוון חטיפים ייעודיים לכלבים. אלו חטיפים מיוחדים שאינם מכילים רכיבים בלתי רצויים, ויחד עם זאת הם מתאימים להעדפות הטעם של הכלבים השונים. כל מה שאתם צריכים זה לתת לכלב לטעום חטיפים שונים כדי למצוא את החטיפים האהובים עליו במיוחד. החטיפים שיהפכו להיות הצ'ופרים שלכם על התנהגות טובה.