האם כלבים יכולים לאכול אבטיח?

כלב ניזון ממזון מיוחד לכלבים. את זה אתם בוחרים עבורו ורוכשים לו בקביעות. אבל מה לגבי מאכלים נוספים שאתם רוצים לפנק את הכלב? ומה לגבי שיתוף הכלב בארוחה שלכם? אז כאן אתם צריכים ידע והבחנה בין מאכלים כאלו ואחרים. כי לא כל מה שראוי לאכילת בן אדם מתאים גם לכלבים. כמו כן יש הנחיות מיוחדות לגבי מאכלים מסוימים לכלב. 

הקיץ, האבטיח והכלב

הקיץ הישראלי כאן, ועימו פירות הקיץ האופייניים. אין ספק שהאבטיח מוביל בראש רשימת הפופולאריות ונחשב לאחד הפירות הטובים והמרעננים ביותר. זה יכול לקרות היום, מחר ובכל יום קיצי. אתם יושבים עם עצמכם או עם בני המשפחה ונהנים מאבטיח קר, מתוק ומרענן. והנה, גם הכלב שלכם כאן, גם הוא רוצה לטעום מהאדום האדום הזה. האם לתת לו? האם כלבים יכולים לאכול אבטיח?

התשובה: כן. אבל באחריות

התשובה לגבי אבטיח לכלבים היא חיובית. כלבים יכולים לאכול אבטיח וליהנות יחד אתכם מריענון משפחתי מתוק וקיצי. אבל יחד עם זאת אתם צריכים להיות זהירים מספיק ואחראיים ביחס למאכלים שאתם נותנים לכלב שלכם, וזה כך גם לגבי אבטיח. אם אתם רוצים להאכיל את הכלב באבטיח עליכם לשים לב למספר נקודות חשובות:

  • גרעינים בתוך בשר הפרי – חשוב להיזהר מהגרעינים. אלו עלולים להזיק לכלב. אמנם בני אדם מסתדרים עם הגרעין ופולטים אותו החוצה אם הוא נכנס לפה יחד עם פרוסת אבטיח. אבל כלבים עלולים להיכנס לסכנה בגין הגרעינים. מסיבה זו עליכם לבדוק את פרוסת האבטיח לפני שאתם מגישים אותה לכלב, ולהסיר ממנה גרעינים.
  • קליפת האבטיח – קליפת האבטיח אינה ראויה למאכל וגם הכלב שלכם לא אמור לאכול אותה. כאן אתם נדרשים להיות זהירים ולמנוע מהכלב שלכם את מאכל הקליפה. פרסו לו פרוסת אבטיח והגישו אותה בפניו ללא הקליפה, כדי שהוא לא יכרסם גם אותה בתאבון. הקליפה עלולה להזיק לבריאות שכן היא אינה מתאימה למערכת העיכול של הכלב.
  • כמויות וערנות – בכל מקרה ובכל מאכל חדש חשוב להיות ערניים ואחראיים. גם אם אתם מגישים לכלב אבטיח אתם צריכים להיות אחראיים ולראות איך הוא מגיב למאכל החדש. האם הוא מתנהג כרגיל? האם הוא אוכל גם את האוכל העיקרי שלו? האם מצב הרוח שלו תקין ולא התפתחו תופעות בריאות כאלו ואחרות?
  • התייעצות במקרה של שאלה – אם אינכם בטוחים לגבי האבטיח לכלב שלכם, פנו לייעוץ אצל הוטרינר.